Nyheter

Follosjakken BGP V

Follosjakken BGP V ble spilt 20.Mai med 74 deltakere. Dette var ny deltakerrekord for turneringen.

Lilleputt-klassen ble vunnet av regjerende Norgesmester 
Andreas Tenold, fulgt av Andreas Røberg Beitnes som begge spiller for Nordstrand. 
Kim Roger Hasen Westrum fra Nittedal kapret 3.plassen.
Beste spiller fra Ski sjakk ble Stian (14 poeng) med 5.plass, deretter Claud (11 poeng) , Henny (10 poeng) og Martin (10)

I Miniputt-klassen var det to jenter som gikk til topps. 
Amelia Nordquelle (Nordstrand) vant foran klubbvenninne Livia Lindstad. 3.plass gikk til Hy Chang Vo fra Bærum. 
Best av våre ble Peder (5.plass, 14p), Sverre (11p), Lukas(11p), Håvard (11p) og Felix (9p).

Mikroputt-klassen ble amputert med kun 4 tellende runder.
Felix Tunsjø fra OSS vant foran Isak Brattgjerd og Erik Eikelund Furulud fra Nordstrand.
Best av våre ble Vemund (8p), Mathias (8p), Thai William Dang (6p) og Isak (6p).

 

I Begynner-klassen hadde vi med 2 spillere. Oscar Melbye fikk 8.plass med 8 poeng og William Svendsen-Dahlstrøm fikk 6 poeng.

Full resultatliste:
http://turneringsservice.sjakklubb.no/standings.aspx?TID=FollosjakkenBGPV2017-Follosjakkforening

Turneringen ble dessverre påvirket negativt av store tekniske problemer underveis.
Vi hadde problemer både ved registrering av spillerne ved ankomst slik at vi mistet 15 minutter på å registrere spillere manuelt. 
Etter runde 4 mistet vi kontakten med skriver, og vi fikk ikke lenger skrevet ut bordkort. 
Og etter runde 5 ble resultatene for alle rundene til Begynner- og Mikroputt-klassen på mystisk vis slettet, og vi fikk heller ikke registrert partier i Lilleputt-klassen.
Som et resultat av forsinkelsene ble premieutdelingen 1 time forsinket og det var mange sinte foreldre som ga klare tilbakemeldinger på at de var misfornøyde med gjennomføringen.


Vi får bare lære av feilene som ble gjort og stille bedre forberedt med backup-løsninger neste gang.


For første gang forsøkte vi å bruke vårt digitale brett og vi viste 1.bordet fra Lilleputt klassen på storskjerm.
Dette var et populært tiltak, som vi også vil benytte i fremtidige turneringer. 

 

Follosjakken BGP IV

11. Februar 2017

Follosjakken BGP IV satte ny rekord og samlet  hele 60 unge sjakktalenter. 

Følgende klubber var representert:
Nordstrand SKU
Oslo schakselskap ungdom
Moss SKU
Nittedal SKU
Hamar SKU
Kongsvinger SKU
Follo sjakkforening SKU
Sørum SKU
Kampen SKU
Drammen SKU
Gjøvik SKU


Link til resultatliste hos USF:
http://bgp.sjakk.no/reg/ekstra_vis/2017/Follosjakken_BGP_IV.html

 

Blant de lokale spillerne i Ski sjakk var det fem som kunne ta med pokaler til premiehylla.

Peder Marcus Aamodt (3.plass Miniputt),
Leo Conradi Amundsen-Stene (1.plass, Begynner 1),
William Simensen (2.plass, Begynner 1),
William Svendsen-Dahlstrøm (3.plass, Begynner 1),
Isak Nøkleby-Håskjold (2.plass, Begynner 2). 

Gratulerer!

 

De tre beste i hver klasse ble:

Mikroputt
1. Aaron Haveland, Kongsvinger
2. Mikael Digernes, Nittedal
3. Felix Tunsjø, OSS


Mikroputtklassen

 

Miniputt
1. Oskar Nord, Kampen
2. Emil Christoffer Wilberg
3. Peder Marcus Aamodt, Ski sjakk



Deltakerne i Miniputt klassen

Lilleputt
1. Erik Kammersten-Børresen, Drammens SKU
2. Jørgen Vamnes Sæther, Sørum SKU
3. Sayed Elham Hosainy, Gjøvik SKU

 

 Deltakerne i Lilleputtklassen.

 

Begynner 1
1. Leo-Conradi Amundsen-Stene, Ski sjakk
2. William Simensen, Ski sjakk
3. William Svendsen-Dahlstrøm



Deltakerne i Begynner 1 klassen



Begynner 2
1. Emre Amundsen Borgaas, Moss SKU
2. Isak Nøkleby-Håskjold, Ski sjakk
3. Oscar Melbye



Deltakerne i Begynner 2 klassen

 

 
Takk til alle besøkende for et hyggelig arrangement og velkommen tilbake til Follosjakken BGP V. 

 

 

Sluttstillingen i Barnas Grand Prix 2016

Årets siste BGP-turnering er ferdigspilt og her er resultatene.

Mikroputt - totalt 587 spillere deltok.
Det ble delt 1.plass mellom Fredrik Aasen og William Alexander Olsen som begge fikk full score - 100 poeng (5 turneringer).
Nicklas var best av våre med 32 poeng (4 turneringer). Peder startet med sjakk etter sommerferien og kapret 22 poeng (2 turneringer). 

Plass
Navn
Klubb
Sum
1 Fredrik Aasen Haukås 100
1 William Alexander Olsen Dragulf 100
3 Thomas Kirkholm Skauen Kragerø 99
.. Nicklas Gransholt Stavelin Ski 32
.. Peder Marcus Aadmot Ski 22
.. Eyosias Tsegaw Ski 10
.. Lehul Tsegaw Ski 10
.. Øzgu Mominjan Ski 5
.. Sofie Øy-Larsen Ski 5
.. Felix Brække Ski 5

 

Miniputt - totalt 384 spillere deltok.

Sigurd Rommetveit vant klassen med full score. Hy Chang deltok på alle våre BGP-turneringer denne sesongen og kapret 2.plassen i klassen.
Best blant våre var Håvard med 28 poeng (5 turneringer), tett fulgt av Sverre med 25 poeng (4 turneringer)

Plass Navn Klubb Sum
1 Sigurd Rommetveit Hammerfest 100
2 Hy Chang Vo Dragulf 99
3 Kim Roger Hansen Westrum Nittedal 92
.. Håvard Færden Ski 28
.. Sverre Skillestad Ski 25
.. Thomas Sønnervig Ski 21
.. Mari Brenden Ski 18
.. Lukas Højgaard Backe-Andreassen  Ski 17
.. Jonas Stensland Ski 8
.. Daniels Klints Ski 7
.. Emil Slinning Ski 6
.. Falk von Krogh Ski 5

 

Lilleputt - totalt 226 spillere deltok.
Best av våre ble Stian med hele 65 poeng på 4 turneringer. Hakk i hæl kom Henny med 63 og Claud med 61 (Begge med 5 turneringer).

Plass Navn Klubb Sum
1 Isak Ellingsen Alta 100
2 Karl Anker Slettum Kongsberg 97
3 Sindre Fossum Arendal 95
4 Theodor Korsgaard Nordstrand 93
28 Stian Røst Ski 65
32 Henny Brenden Ski 63
34 Claud Vallerie Watin Ski 61
94 Martha Sønnervig Ski 24
.. Anette Haglund Iversen Ski 11

 

Jentelista - Lilleputt
Henny kapret 1.plassen etter en spennende tvekamp med Claud. Godt gjort av begge etter kun å ha spilt i 1 1/2 år. 

Plass Navn Klubb Sum
32 Henny Brenden Ski 63
34 Claud Valleria Watin Ski 61
38 Alisha Shehzad Sandved 55