Nyheter

Follosjakken GP Hurtig #1

 
Første utgave av Follosjakken GP Hurtig ble spilt i Ski 24.Mars med 63 deltakere.
 
Det unge talentet Elham Abdlaud(1892) fra OSS tok førsteplassen i A-gruppen med 5.5 av 6 med seier mot FM Eivind Olav Risting(2307) og Tobias Lang Nilsen (1918) i de siste to rundene. 
FM Roar Elseth(2266) ble nummer to, mens FM Johannes Luangtep Kvisla(2187) kapret tredjeplassen.
 
I B-gruppen tok Jan Ove Lorentzen(1352) seieren med full score foran Timian Martinius M Solaas(1102) og Elias Hestvik(1405). 

Follo sjakkforening har publisert partier fra turneringer her
 
Neste utgave av Follosjakken GP Hurtig spilles 19.Mai.
 
Gruppe A
1. Elham Abdlaud, OSS
2. FM Roar Elseth, OSS
3. FM Johannes Luangtep Kvisla, 1911
... (deltakere fra Follo)
8.David Lange
15. Jon Kielland-Lund
19.Odd Andersen
20. Holger Lange
21. Jan Rune Moberg
22 David Johnson

Premier i A-gruppen:
Fra Høyre: Elham Abdlaud, Roar Elseth, Johannes Luangtep Kvisla og Magnus Digernes (beste spiller under 1750 i rating). 
 
Gruppe B
1.Jan Ove Lorentzen, Porsgrunn
2. Timian Martinius M Solaas, Nordstrand
3. Elias Hestvik, Bærum
.. (deltakere fra Follo)
9.Steinar Simonsen
14.Alf Geir Thowsen
16.Jon Samset 
19.Peder Marcus Aamodt
26.Trygve Olsen
29. Stian Røst
30.Magnus Øyvind Lange
32.Sverre Skillestad
36.Daniels Klints
37.Balder Jonsson Bakkerud
39.Kristoffer Lein Oulie
40.Henrik Mellbye Dahlbo
Premier i klasse B:
Fra Høyre: Jan Ove Lorentzen, Timian Martinius M Solaas, Elias Hestvik, Livia Lindstad (beste jente)
 
Full resultatliste finner du her




Follosjakken BGP 8

Ski sjakk og Follo sjakkforening arrangerte i samarbeid  Follosjakken BGP 8 Lørdag 17.Februar. 

Til tross for influensasesong, start på vinterferie og OL-sendinger på TV klarte turneringen å samle hele 49 deltakere fra 12 ulike sjakklubber. 
Det kom et rush med påmeldinger de siste tre dagene. Antall deltakere økte fra 12 til 38 + 11 som møtte direkte på turnering uten forhåndsregistrering, slik at vi måtte sette inn reserveutstyr for at alle skulle kunne spille.


Deltakerne i Mikro- og begynnerklassen 

Gledelig at så mange deltakere møtte i god tid før start, slik at vi kom igang etter tidsplanen. 

Følgende klubber var representert: 
Bærum (2)
Follo SFU (3)
Fredrikstad FUS (5)
Horten (2)
Kongsvinger (4)
Moss (5)
Nittedal (1)
Nordstrand (6)
Oslo barnesjakklubb (1)
Sarpsborg (4)
Selbakk (1)
Ski sjakk (14)




Visning av Live-partier på storskjerm var populært blant publikum. Vi viste 1. og 2.bord fra Miniputt- og Lilleputt/Kadett-klassen. Alle partier (med unntak av 2 som feilet pga. ulovlige trekk) ligger ute på vår hjemmeside her 

Klasse Kadett og Lilleputt spilte i samme gruppe, men ble premiert hver for seg:

Kadett

1. Stian Røst               Ski Sjakk      16 poeng
2. Andreas Fuskeland Kro    Fredrikstad    15 poeng
3. Marius Jensen            Moss           14 poeng
..
5. Henny Brenden            Ski sjakk      10 poeng

6 deltakere



Lilleputt

1. Audun L-A Sandve         Nordstrand     14 poeng
2. Emre Amundsen Borgaas    Moss           14 poeng
3. Sverre Skillestad        Ski Sjakk      13 poeng
4. Håvard Færden            Ski sjakk      10 poeng
5. Daniels Klints           Ski sjakk      10 poeng

5 deltakere

Miniputt

1. Mikael Digernes          Nittedal       16 poeng
2. Peder Marcus Aamodt      Ski Sjakk      16 poeng
3. Vetle Bjørge Strand      Fredrikstad    14 poeng
..
7. Thomas Sønnervig         Ski sjakk      12 poeng
8. Ben Samuel Groth Skaar  Follo SFU      10 poeng

9 deltakere


Mikroputt

1. Anna Blauhut             Sarpsborg      16 poeng
2. Eirik Eikeland Furulund  Nordstrand     15 poeng
3. Emil Støen Moell         Horten         15 poeng
..
10. Vetle Welye             FolloSFU       12 poeng
11. Henrik Mellbye-Dahlbo   Ski sjakk      11 poeng
16. Eyesias Tswege          Ski sjakk      10 poeng
17. Leo Conradi Amundsen-Stene Ski sjakk   10 poeng

18 deltakere

 

Begynner

1. Emilian Bjugn            Bærum          17 poeng
2. Kristoffer Lein Oulie    Ski Sjakk      15 poeng
3. Amandus Innset-Ekkje     Follo          12 poeng

6 deltakere


Sjåfør

1. Øyvind Henriksen         Kongsvinger    13 poeng
2. Ronny Wilberg            Kongsvinger    11 poeng
3. Tore August Kro          Selbak          9 poeng

5 deltakere

Her er link til turneringen i BGP-systemet.

Blant de lokale spillerne i  Ski sjakk og Follo SFU endte turneringen med  tilsammen fem topp-3-plasseringer.
Stian Røst fikk årets andre turneringsseier i Kadett-klassen.
I Lilleputt fikk Sverre Skillestad en gledelig 3.plass etter sterkt spill. Dette er Sverres første turnering som Lilleputt.
Peder Marcus Aamodt endte på 2.plass i Miniputt. Likt antall poeng som vinneren, Mikael Digernes fra Nittedal, men med svakere kvalitet. 
I Begynner-klassen fikk Kristoffer en fin 2.plass, mens Amundustok 3.plassen.

Spillere fra Ski Sjakk har gode plasseringer i BGP-sammendraget for 2018. Stian Røst leder Kadett med 40 poeng. Håvard Færden er nr. 3 med 29 poeng i Lilleputt. Peder Marcus Aamodt er nr. 2 med 57 poeng i Miniputt.

Partier fra Follosjakken BGP 8

Her er 22 partier fra Follosjakken BGP 8 som ble spilt idag ! Games
[Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "1"] [White "Borgaas, Emre Amundsen"] [Black "Jensen, Marius"] [Result "1-0"] [ECO "D00"] [PlyCount "113"] [EventDate "2018.02.17"] 1. d4 d5 2. Bf4 Nf6 3. e3 e6 4. c3 Bd6 5. Bxd6 Qxd6 6. Nf3 Nc6 7. Nbd2 e5 8. dxe5 Nxe5 9. Be2 O-O 10. Nxe5 Qxe5 11. O-O Ne4 12. Nf3 Qf5 13. Nd4 Qe5 14. c4 Be6 15. cxd5 Bxd5 16. Bf3 c5 17. Ne2 Rad8 18. Qc2 f5 19. Nf4 Rd6 20. Nxd5 Rxd5 21. Rfd1 Rfd8 22. Qb3 Kf8 23. Rxd5 Rxd5 24. Qxb7 Qe7 25. Qxe7+ Kxe7 26. Bxe4 fxe4 27. Kf1 Rd2 28. b3 Kd6 29. Ke1 Rb2 30. Kf1 g5 31. Kg1 g4 32. f3 gxf3 33. gxf3 exf3 34. Rf1 Ke5 35. Rxf3 Ke4 36. Rh3 Rxa2 37. Rxh7 Kxe3 38. Rc7 Kf3 39. Rf7+ Kg4 40. Rg7+ Kf3 41. Rf7+ Kg4 42. Rf1 Kh3 43. Rf2 Rxf2 44. Kxf2 a5 45. Ke3 Kxh2 46. Kd3 c4+ 47. Kxc4 Kg3 48. Kb5 Kf4 49. Kxa5 Ke5 50. b4 Kd6 51. b5 Kc7 52. Ka6 Kb8 53. Kb6 Ka8 54. Kc7 Ka7 55. b6+ Ka6 56. b7 Ka7 57. b8=Q+ 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "1"] [White "Kro, Andreas Fuskeland"] [Black "Standal, Rune"] [Result "1-0"] [ECO "D31"] [PlyCount "74"] [EventDate "2018.02.17"] 1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 dxc4 4. e3 c5 5. Nf3 cxd4 6. Nxd4 Bc5 7. Bxc4 Bxd4 8. Qxd4 Qxd4 9. exd4 Nc6 10. Be3 e5 11. Bb5 a6 12. Bxc6+ bxc6 13. dxe5 Rb8 14. b3 f6 15. f4 Ne7 16. O-O Nf5 17. Bc5 fxe5 18. fxe5 Ne7 19. Ne4 a5 20. Rad1 Ba6 21. Rf2 Rd8 22. Nd6+ Kd7 23. Nf7+ Nd5 24. Nxd8 Rxd8 25. Rf7+ Ke6 26. Rxg7 Be2 27. Rd2 Bh5 28. Rxh7 Bg6 29. Rh6 Rg8 30. Bd6 Ne3 31. Rf2 Nf5 32. g4 Nxh6 33. Rf6+ Kd7 34. h3 Kd8 35. Rf8+ Rxf8 36. Bxf8 Bf7 37. Bxh6 Bd5 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "1"] [White "Henriksen, Theodor"] [Black "Strand, Vetle Bjørge"] [Result "0-1"] [ECO "C47"] [PlyCount "38"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. g3 Bb4 5. Bg2 d6 6. O-O O-O 7. a3 Ba5 8. d3 Bg4 9. Bg5 h6 10. Bxf6 Qxf6 11. Nd5 Qd8 12. b4 Bb6 13. Nxb6 axb6 14. b5 Nd4 15. Qe1 Nxf3+ 16. Bxf3 Bxf3 17. c3 Qd7 18. d4 Qh3 19. dxe5 Qg2# 0-1 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "1"] [White "Sønnervig, Thomas"] [Black "Wilberg, Emil Christopher"] [Result "0-1"] [ECO "C50"] [PlyCount "38"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 h6 4. g3 Nf6 5. Nh4 Bc5 6. d3 d6 7. f3 O-O 8. Nc3 Bb4 9. Qd2 Nd4 10. O-O Bxc3 11. Qxc3 Ne2+ 12. Kg2 Nxc3 13. bxc3 Re8 14. Nf5 Bxf5 15. exf5 Qd7 16. f4 exf4 17. gxf4 Qxf5 18. Bb3 Qg4+ 19. Kf2 Re2# 0-1 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "2"] [White "Sandve, Audun"] [Black "Borgaas, Emre Amundsen"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "C34"] [PlyCount "76"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 e5 2. f4 exf4 3. Nf3 Nf6 4. Nc3 Nc6 5. Bc4 Bc5 6. d4 Bb6 7. Bxf4 d6 8. Be3 Nb4 9. Ng5 d5 10. Bxd5 Nfxd5 11. Nxd5 Nxd5 12. exd5 h6 13. Nf3 Qxd5 14. O-O Be6 15. Qd3 O-O-O 16. b3 h5 17. c4 Qf5 18. Qxf5 Bxf5 19. Nh4 Bg6 20. Nf3 h4 21. h3 Bf5 22. Nxh4 Rxh4 23. Rxf5 Bxd4 24. Bxd4 Rdxd4 25. Rxf7 g5 26. Kf2 g4 27. Kg3 gxh3 28. gxh3 Rh6 29. Rh1 b6 30. h4 Kb7 31. Rf4 Rd2 32. a3 Rd3+ 33. Rf3 Rd4 34. Rf4 Rd3+ 35. Rf3 Rd4 36. Rf4 Rd3+ 37. Rf3 Rd4 38. h5 Re4 1/2-1/2 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "2"] [White "Færden, Håvard"] [Black "Kro, Andreas Fuskeland"] [Result "0-1"] [ECO "A06"] [PlyCount "70"] [EventDate "2018.02.17"] 1. Nf3 d5 2. g3 Nf6 3. Bg2 Bg4 4. O-O e6 5. h3 Bxf3 6. exf3 Be7 7. Re1 O-O 8. b4 Bxb4 9. c3 Be7 10. Ba3 c5 11. f4 Nc6 12. d3 Re8 13. Nd2 Qd7 14. Nf3 h6 15. Nh4 Rad8 16. d4 cxd4 17. cxd4 Bxa3 18. Rb1 Be7 19. a4 a6 20. Qb3 Nxd4 21. Qb6 Nc6 22. Qxb7 Qxb7 23. Rxb7 Rb8 24. Reb1 Nb4 25. Rxb8 Rxb8 26. a5 Rb5 27. Ra1 Nc6 28. Bf1 Rxa5 29. Rxa5 Nxa5 30. Bxa6 Nc4 31. Kg2 Ne4 32. f3 Ned2 33. g4 Bxh4 34. Bc8 Ne3+ 35. Kh2 Nxf3+ 0-1 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "2"] [White "Strand, Vetle Bjørge"] [Black "Aamodt, Peder Marcus"] [Result "0-1"] [ECO "E61"] [PlyCount "138"] [EventDate "2018.02.17"] 1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. Nf3 O-O 5. e3 d6 6. b3 Nbd7 7. Bb2 e5 8. dxe5 Nxe5 9. Nxe5 dxe5 10. Qxd8 Rxd8 11. Be2 Bf5 12. O-O e4 13. Rad1 Bg4 14. Bxg4 Nxg4 15. Rxd8+ Rxd8 16. h3 Nf6 17. Rd1 Rxd1+ 18. Nxd1 Nd7 19. Bxg7 Kxg7 20. f3 exf3 21. gxf3 f5 22. Kf2 Ne5 23. Nb2 g5 24. f4 gxf4 25. exf4 Ng6 26. Kf3 Kf6 27. Nd3 b6 28. b4 Ne7 29. c5 Nd5 30. cxb6 axb6 31. a3 Ke6 32. Ne5 h6 33. h4 h5 34. Nd3 Nc3 35. Nb2 Nb5 36. a4 Nc3 37. a5 Nd5 38. axb6 Nxb4 39. bxc7 Kd7 40. Nc4 Kxc7 41. Ne5 Nd5 42. Nf7 Kd7 43. Nh6 Ke6 44. Kg3 Ne7 45. Kf3 Kf6 46. Ke3 Kg6 47. Nxf5 Kxf5 48. Kf3 Nd5 49. Kg3 Nxf4 50. Kf3 Ng6 51. Kg3 Ke4 52. Kh3 Kf4 53. Kg2 Kg4 54. Kh2 Nxh4 55. Kg1 Nf5 56. Kh2 h4 57. Kg2 h3+ 58. Kh2 Ng3 59. Kg1 Ne2+ 60. Kh2 Nf4 61. Kh1 Kf3 62. Kh2 Kg4 63. Kh1 Kg3 64. Kg1 Nd5 65. Kh1 Nc3 66. Kg1 Ne4 67. Kh1 Nf2+ 68. Kg1 h2+ 69. Kf1 h1=Q+ 0-1 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "2"] [White "Wilberg, Emil Christopher"] [Black "Due, Lars Berset"] [Result "0-1"] [ECO "B50"] [PlyCount "68"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. Bc4 Nf6 4. d3 Nc6 5. Nc3 Bg4 6. O-O g6 7. Bg5 Bg7 8. Nd5 Nxd5 9. Bxd5 Nd4 10. Nxd4 Bxd1 11. Raxd1 Bxd4 12. Bxb7 Rb8 13. Bc6+ Kf8 14. c3 Bf6 15. Bxf6 exf6 16. b3 a5 17. d4 cxd4 18. cxd4 Kg7 19. e5 fxe5 20. dxe5 Qb6 21. Bf3 dxe5 22. Rfe1 Rbd8 23. Rc1 Rd2 24. Ra1 Qxf2+ 25. Kh1 Rhd8 26. h3 g5 27. Rxe5 f6 28. Rxa5 Kg6 29. Be4+ Kg7 30. Ra7+ Kh6 31. Bf3 R8d3 32. b4 Rxf3 33. Rg1 Rxh3+ 34. gxh3 Qh2# 0-1 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "3"] [White "Kro, Andreas Fuskeland"] [Black "Røst, Stian"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "D35"] [PlyCount "60"] [EventDate "2018.02.17"] 1. d4 d5 2. c4 Nf6 3. Nc3 e6 4. e3 Bb4 5. Qa4+ Nc6 6. Bd2 Bd7 7. Qc2 O-O 8. Nf3 Qe7 9. a3 Bxc3 10. Bxc3 Ne4 11. Bd3 f5 12. Bb4 Nxb4 13. axb4 Qxb4+ 14. Nd2 dxc4 15. Bxe4 fxe4 16. O-O Bc6 17. Nxe4 Bxe4 18. Qxe4 Qxb2 19. Qxe6+ Kh8 20. Qxc4 Qb6 21. Rfb1 Qf6 22. f3 Qe7 23. e4 c6 24. Qb4 Qd7 25. Qd2 Rfd8 26. d5 cxd5 27. Qxd5 b6 28. Rd1 Qe7 29. Qb3 Qc5+ 30. Kf1 Rd6 1/2-1/2 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "3"] [White "Borgaas, Emre Amundsen"] [Black "Standal, Rune"] [Result "1-0"] [ECO "A25"] [PlyCount "48"] [EventDate "2018.02.17"] 1. c4 e5 2. Nc3 Nc6 3. e4 Bc5 4. Nf3 d6 5. Be2 Nd4 6. Nxd4 exd4 7. Nd5 Nf6 8. d3 O-O 9. O-O Nxd5 10. cxd5 b6 11. Qa4 Bd7 12. Qc4 Qf6 13. b4 b5 14. Qb3 Bb6 15. a3 a5 16. Bd2 a4 17. Qc2 Rac8 18. Qc1 c6 19. dxc6 Bxc6 20. Bg5 Qg6 21. Qf4 f6 22. Bh4 Bc7 23. Qg3 Qh6 24. Bg4 Rce8 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "3"] [White "Due, Lars Berset"] [Black "Digernes, Mikael"] [Result "0-1"] [ECO "B54"] [PlyCount "60"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nc6 5. Bb5 Bd7 6. Nc3 Nf6 7. O-O g6 8. h3 Bg7 9. Bg5 O-O 10. Qf3 Nxd4 11. Bxd7 Nxf3+ 12. gxf3 Qxd7 13. f4 Qxh3 14. Nb5 Nxe4 15. Bxe7 Rfe8 16. Bxd6 a6 17. Nc7 Nxd6 18. Nxa8 Rxa8 19. Rad1 Rd8 20. b3 Qg4+ 21. Kh2 Qxf4+ 22. Kg2 Qe4+ 23. Kh2 Qxc2 24. Kg3 Ne4+ 25. Kg2 Rxd1 26. Rxd1 Qxd1 27. a4 Qg4+ 28. Kf1 Qf3 29. Ke1 Qxf2+ 30. Kd1 Qd2# 0-1 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "3"] [White "Aamodt, Peder Marcus"] [Black "Wilberg, Emil Christopher"] [Result "1-0"] [ECO "C50"] [PlyCount "107"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 h6 4. c3 Nf6 5. d3 Bc5 6. O-O d6 7. a4 Bg4 8. b4 Bb6 9. a5 Bxf3 10. Qxf3 Bxa5 11. bxa5 O-O 12. Bb5 Qe8 13. a6 b6 14. d4 Rd8 15. d5 g6 16. Bxc6 Qe7 17. Qh3 h5 18. Bg5 Rb8 19. Qf3 Kg7 20. Bxf6+ Qxf6 21. Qxf6+ Kxf6 22. f4 exf4 23. Rxf4+ Kg7 24. Nd2 g5 25. Rf5 Kh6 26. Raf1 Kg6 27. Nf3 b5 28. Rxg5+ Kh6 29. Rf5 b4 30. cxb4 Rxb4 31. Nd2 Kg6 32. Rf6+ Kg7 33. R1f5 Rd4 34. Nb3 Rxe4 35. Rf4 Re3 36. Rf3 Rxb3 37. Rxf7+ Rxf7 38. Rxb3 h4 39. Rb7 Kg8 40. Rxa7 Rg7 41. Rb7 h3 42. g3 Rf7 43. a7 Rf8 44. Rxc7 Rd8 45. Rb7 Kf8 46. Rb8 Rxb8 47. axb8=Q+ Ke7 48. Qe8+ Kf6 49. Qe6+ Kg5 50. Qxd6 Kf5 51. Qf4+ Kg6 52. Be8+ Kg7 53. Qf7+ Kh6 54. Qg6# 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "4"] [White "Borgaas, Emre Amundsen"] [Black "Kro, Andreas Fuskeland"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "A45"] [PlyCount "61"] [EventDate "2018.02.17"] 1. d4 Nf6 2. Bf4 e6 3. e3 d5 4. c3 a6 5. Nf3 Be7 6. Nbd2 O-O 7. Be2 h6 8. O-O Bd7 9. Ne5 Nc6 10. Nxd7 Qxd7 11. c4 Nb4 12. cxd5 Nbxd5 13. Bf3 Nxf4 14. exf4 c6 15. Nc4 Qc7 16. Ne5 Rad8 17. Re1 c5 18. Qb3 cxd4 19. Qxb7 Qxb7 20. Bxb7 a5 21. Nf3 d3 22. Red1 Rd7 23. Ba6 Nh5 24. Rxd3 Rxd3 25. Bxd3 Nxf4 26. Bc2 Rd8 27. g3 Ne2+ 28. Kf1 Nd4 29. Nxd4 Rxd4 30. Ke2 Bb4 31. Rd1 1/2-1/2 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "4"] [White "Jensen, Marius"] [Black "Røst, Stian"] [Result "0-1"] [ECO "A10"] [PlyCount "102"] [EventDate "2018.02.17"] 1. c4 d6 2. Nc3 e5 3. e3 Nf6 4. Nf3 Nc6 5. Be2 g6 6. O-O Bg7 7. d4 Bg4 8. d5 Ne7 9. h3 Bc8 10. e4 O-O 11. Bg5 c6 12. Qb3 Qc7 13. Rfd1 Re8 14. Bxf6 Bxf6 15. Rac1 cxd5 16. cxd5 Rd8 17. Nb5 Qb6 18. Nc7 Qxb3 19. axb3 Rb8 20. Ra1 a6 21. b4 Bd7 22. b3 Rdc8 23. Rdc1 Bg7 24. b5 Bh6 25. Rc2 Bxb5 26. Bxb5 axb5 27. b4 f5 28. Re1 b6 29. g4 fxg4 30. hxg4 Bf4 31. g5 Rb7 32. Kg2 Rbxc7 33. Rxc7 Rxc7 34. Kh3 Rc4 35. Kg4 Rxb4 36. Kh4 Rc4 37. Kg4 b4 38. Rb1 b5 39. Ne1 Rxe4 40. Nd3 Nxd5 41. Nxf4 Rxf4+ 42. Kg3 Nc3 43. Re1 b3 44. Re3 Rb4 45. Rxc3 b2 46. Rc8+ Kf7 47. Rc7+ Ke6 48. Rxh7 b1=Q 49. Rg7 Qd3+ 50. Kg2 Rg4+ 51. Kh1 Qh3# 0-1 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "4"] [White "Digernes, Mikael"] [Black "Aamodt, Peder Marcus"] [Result "1-0"] [ECO "A38"] [PlyCount "115"] [EventDate "2018.02.17"] 1. c4 c5 2. d3 Nc6 3. Nf3 g6 4. Nc3 Nf6 5. g3 Bg7 6. Bg2 O-O 7. O-O e6 8. Be3 b6 9. Qd2 d5 10. cxd5 exd5 11. Bh6 d4 12. Nd1 Bf5 13. Bxg7 Kxg7 14. Nh4 Be6 15. Bxc6 Rc8 16. Bg2 Bd5 17. Bxd5 Nxd5 18. e3 Qg5 19. Nf3 Qg4 20. Qe2 Rfe8 21. Re1 Re6 22. Nh4 Qh3 23. Qf3 Nb4 24. Re2 Nxd3 25. exd4 Rxe2 26. Qxe2 Nb4 27. dxc5 Rxc5 28. Nc3 Rh5 29. Qd2 Nc6 30. Ne4 Ne5 31. Qd4 f6 32. Qd6 Rxh4 33. Qxf6+ Kh6 34. Qxh4+ Qxh4 35. gxh4 Nf3+ 36. Kg2 Nxh4+ 37. Kg3 Nf5+ 38. Kg4 Kg7 39. Rd1 Nh6+ 40. Kf3 Nf5 41. Rd7+ Kg8 42. Rxa7 Nd4+ 43. Kf4 Ne6+ 44. Ke3 h6 45. Nf6+ Kf8 46. Nd5 b5 47. Nc7 Ng7 48. Nxb5 Nf5+ 49. Ke4 Nh4 50. a4 Ng2 51. a5 Nh4 52. a6 Nf5 53. Ke5 Nh4 54. Kf6 Ke8 55. Rb7 Nf5 56. a7 Nd6 57. a8=Q+ Nc8 58. Qxc8# 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "5"] [White "Kro, Andreas Fuskeland"] [Black "Sandve, Audun"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "C02"] [PlyCount "100"] [EventDate "2018.02.17"] 1. d4 e6 2. e4 d5 3. e5 c5 4. c3 Nc6 5. Nf3 Qb6 6. Qb3 cxd4 7. Qxb6 axb6 8. cxd4 Ra4 9. Bb5 Rb4 10. Nc3 Bd7 11. a3 Nxd4 12. Bxd7+ Kxd7 13. axb4 Nc2+ 14. Kd1 Nxa1 15. Nd4 Bxb4 16. Bg5 Bc5 17. Ncb5 f6 18. exf6 Nxf6 19. Bxf6 gxf6 20. Kd2 Bxd4 21. Nxd4 e5 22. Rxa1 exd4 23. Ra7 Kc6 24. Kd3 Rg8 25. g3 Rg4 26. f3 Rg6 27. Kxd4 Rh6 28. h4 Rg6 29. g4 h5 30. gxh5 Rh6 31. Ra4 Rxh5 32. Ke3 b5 33. Rf4 f5 34. Kd4 Kd6 35. b4 Kc6 36. Ke5 b6 37. Rxf5 Rxh4 38. Rf6+ Kc7 39. Kxd5 Rxb4 40. Rf7+ Kd8 41. Kc6 Rc4+ 42. Kxb5 Ke8 43. Rf5 Rc3 44. Kxb6 Ke7 45. Rc5 Rxf3 46. Rc7+ Kf6 47. Rc8 Kg5 48. Rg8+ Kh4 49. Rh8+ Kg3 50. Rg8+ Kf2 1/2-1/2 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "5"] [White "Strand, Vetle Bjørge"] [Black "Digernes, Mikael"] [Result "1-0"] [ECO "D08"] [PlyCount "108"] [EventDate "2018.02.17"] 1. d4 d5 2. c4 e5 3. e3 exd4 4. exd4 Nf6 5. Nc3 Bb4 6. Bd2 dxc4 7. Nf3 Be6 8. Qa4+ Nc6 9. a3 Bxc3 10. Bxc3 O-O 11. Bxc4 Bxc4 12. Qxc4 Re8+ 13. Kd2 Ne4+ 14. Kc2 Nxf2 15. Rhf1 Ne4 16. Nd2 Nd6 17. Qd5 Ne7 18. Qg5 Ng6 19. Qg3 Nb5 20. Qf3 Rf8 21. Qxb7 Rb8 22. Qf3 Nxd4+ 23. Bxd4 Qxd4 24. Rab1 Ne5 25. Qc3 Qxc3+ 26. Kxc3 Rfd8 27. Rfe1 Re8 28. Re2 Ng4 29. Rxe8+ Rxe8 30. h3 Ne3 31. g4 Nd5+ 32. Kd4 Rd8 33. Kc4 Nf4 34. Kc3 Nxh3 35. Re1 h6 36. b4 Nf4 37. Nc4 Nd5+ 38. Kb3 Nb6 39. Nxb6 axb6 40. Ka4 Kh7 41. Re7 Kg6 42. Rxc7 Rd4 43. Rc6+ Kg5 44. Rxb6 Rxg4 45. Ka5 f5 46. b5 f4 47. Rb7 g6 48. b6 f3 49. Rf7 Re4 50. Rxf3 Re5+ 51. Ka6 Re6 52. Ka7 Re7+ 53. b7 Kg4 54. Rd3 Re6 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "5"] [White "Due, Lars Berset"] [Black "Henriksen, Theodor"] [Result "1-0"] [ECO "C48"] [PlyCount "69"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 Nf6 4. Nc3 b6 5. Bxc6 dxc6 6. Nxe5 Bb4 7. Nf3 O-O 8. d3 Bxc3+ 9. bxc3 h6 10. Ba3 Re8 11. O-O Ng4 12. h3 Nf6 13. Re1 c5 14. Qd2 Rf8 15. d4 Nd7 16. dxc5 bxc5 17. Rad1 Ba6 18. Qxd7 Qxd7 19. Rxd7 Bc8 20. Rxc7 Be6 21. Bxc5 Bxa2 22. Bxf8 Rxf8 23. Rxa7 Bc4 24. Ne5 Bb5 25. Rb1 Be2 26. Rab7 f6 27. Ng6 Re8 28. f3 Kh7 29. Nf4 Bc4 30. Rc7 Bg8 31. Rbb7 Ba2 32. Rxg7+ Kh8 33. Rh7+ Kg8 34. Rbg7+ Kf8 35. Ng6# 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "6"] [White "Sandve, Audun"] [Black "Røst, Stian"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "B27"] [PlyCount "96"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 c5 2. Nf3 g6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Bg7 5. Be3 e6 6. Bd3 Nc6 7. Nb3 Nf6 8. Nc3 O-O 9. O-O Re8 10. Qd2 d5 11. exd5 exd5 12. Bh6 d4 13. Nb5 a6 14. Na3 Be6 15. Bxg7 Kxg7 16. Nc4 b5 17. Na3 Ne5 18. Rfe1 Nxd3 19. Qxd3 Bxb3 20. Rxe8 Qxe8 21. Qxb3 Rc8 22. h3 Qe6 23. Qxe6 fxe6 24. Rd1 e5 25. f4 Nd7 26. fxe5 Nxe5 27. Rxd4 a5 28. c3 Rb8 29. Rd5 Nc4 30. Nxc4 bxc4 31. Rxa5 Rxb2 32. Ra7+ Kf6 33. Rc7 Rxa2 34. Rxc4 Rc2 35. Kf1 Ke5 36. Ke1 Kd5 37. Rc8 Rxg2 38. c4+ Kd6 39. c5+ Kd7 40. Kf1 Rc2 41. Rh8 Ke6 42. Rxh7 Rxc5 43. Kf2 Rh5 44. Rxh5 gxh5 45. Kg3 Kf6 46. Kf4 Kg6 47. h4 Kf6 48. Ke4 Ke6 1/2-1/2 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "6"] [White "Kro, Andreas Fuskeland"] [Black "Høiom, Jonas"] [Result "1-0"] [ECO "B70"] [PlyCount "51"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 Nf6 4. Nc3 cxd4 5. Nxd4 g6 6. h3 e6 7. Be3 Bg7 8. Bc4 Nc6 9. Qd2 O-O 10. O-O-O Re8 11. Bh6 Nxd4 12. Bxg7 Kxg7 13. Qxd4 Kg8 14. g4 g5 15. f3 Qe7 16. h4 gxh4 17. Rxh4 Nxe4 18. Rdh1 Ng5 19. Qd3 e5 20. Rxh7 e4 21. Rh8+ Kg7 22. Qd4+ Qf6 23. Qxf6+ Kxf6 24. Rxe8 Nxf3 25. Rhh8 Bxg4 26. Nxe4+ 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "6"] [White "Aamodt, Peder Marcus"] [Black "Due, Lars Berset"] [Result "1-0"] [ECO "C50"] [PlyCount "93"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. O-O Nf6 5. d3 d6 6. a4 a5 7. Bb5 Bd7 8. Nc3 O-O 9. h3 h6 10. Re1 Re8 11. Be3 Ba7 12. Bxa7 Rxa7 13. Bxc6 Bxc6 14. Nb5 Ra8 15. Nc3 Qd7 16. d4 exd4 17. Nxd4 Bxe4 18. Nxe4 Rxe4 19. Rxe4 Nxe4 20. Qe2 Re8 21. Qd3 Nc5 22. Qb5 Qxb5 23. Nxb5 Re2 24. Rc1 Nxa4 25. b3 Nc5 26. Nxc7 Ne4 27. f3 Nc3 28. Kf1 Rd2 29. Ra1 Rxc2 30. Rxa5 Rc1+ 31. Kf2 Nd1+ 32. Ke2 Nc3+ 33. Kd2 Na2 34. Ne8 Rg1 35. Nxd6 Rxg2+ 36. Ke3 Rb2 37. Rb5 Rh2 38. Rxb7 Rxh3 39. Rb8+ Kh7 40. Nxf7 Nc3 41. b4 Nd5+ 42. Ke4 Nf6+ 43. Kf4 Nh5+ 44. Kg4 Rh1 45. b5 Nf6+ 46. Kf5 g6+ 47. Kxf6 1-0 [Event "Follosjakken BGP 8"] [Site "Ski, Akershus NOR"] [Date "2018.02.17"] [Round "6"] [White "Digernes, Mikael"] [Black "Wilberg, Emil Christopher"] [Result "1-0"] [ECO "C50"] [PlyCount "91"] [EventDate "2018.02.17"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 h6 4. d3 Nf6 5. c3 Bc5 6. Nbd2 d6 7. Nf1 O-O 8. Ng3 Ng4 9. O-O a5 10. h3 Nf6 11. Nh4 d5 12. exd5 Nxd5 13. Nhf5 Bxf5 14. Nxf5 Nde7 15. Qf3 Nxf5 16. Qxf5 Ne7 17. Qe4 Qd6 18. Qxb7 Qb6 19. Qxb6 Bxb6 20. Re1 Nc6 21. Bd5 Rad8 22. Bxc6 Rxd3 23. Be3 Bxe3 24. Rxe3 Rxe3 25. fxe3 Rb8 26. b3 Kh7 27. Rd1 Kg6 28. Rd7 Rc8 29. Bb7 Rb8 30. Rxc7 f5 31. Bd5 f4 32. exf4 exf4 33. Ra7 Kg5 34. Rxa5 Kh4 35. Bf3 Kg3 36. Ra7 g5 37. Rh7 Re8 38. Kf1 h5 39. Rxh5 Rg8 40. a4 Rc8 41. Rxg5+ Kh4 42. Rg4+ Kh5 43. Rg8+ Kh6 44. Rxc8 Kg6 45. Rf8 Kg5 46. Bh5 1-0

Årsmøte

Det innkalles herved til årsmøte i Follo sjakkforening tirsdag 13.Februar 2018 kl. 20.10

Saksliste:
1. Godkjenning av innkalling og dagsorden
2. Konstituering (valg av møteleder og referent)
3. Valg av to medlemmer til å undertegne referatet
4. Årsberetning
5. Regnskap med revisjonsberetning
6. Budsjettforslag og fastsettelse av kontingent for 2018
7. Innkomne forslag
8 Valg av leder, kasserer, minst 2 øvrige styremedlemmer, 2 revisorer og valgkomite (2 medlemmer).

Saker som ønskes behandlet må være styret i hende seinest en uke(6. Februar) før årsmøtet.