Nyheter

Barnas Grand Prix

Stillingen i den landsomfattende Barnas Grand Prix-turneringen etter Korsvollsjakken BGP

Mikroputt - topp 100
1. Fredrik Aasen, Haukås, 99 poeng
2. Viktor Nygaard Løvåsen, Vålerenga, 98 poeng
3. Odin Andreas H Nilsen, Alta, 94 poeng
..
Ingen fra Ski sjakk.

Miniputt - topp 100
1.Sigurd Rommetveit, Hammerfest, 97 poeng
2. Hy Chang Vo, Dragulf, 94 poeng
3. Amadeus Hestvig Evenshaug, Bærum, 84 poeng
..
31.Jasper Tufte Messel, Ski sjakk, 50 poeng.

Lilleputt - topp 100
1.Isak Ellingsen, Alta
2.Karl Anker Slettum, Kongsberg
3.Theodor Korsgaard, Nordstrand
..
22. Henny Brenden, Ski sjakk 50 poeng
24. Claud Vallerie Watin, Ski sjakk, 46 poeng
60. Stian Røst, Ski sjakk, 27 poeng
68. Martha Sønnervig, Ski sjakk, 24 poeng

 

Jentetoppen - Lilleputt
1. Sheroni Amarapala, Strømmen, 55 poeng
2. Henny Brenden, Ski sjakk, 50 poeng
3. Ann Regine Kvingedal, Masfjorden, 48 poeng
4. Claud Vallerie Watin, Ski sjakk, 48 poeng

Fried Liver Attack

Her er et eksempel på Fried Liver Attack som er tema for dagens undervisning. Games
[Event "Høstturneringen 2016 (Follo 20 år)"] [Site "Ås, Akershus NOR"] [Date "2016.09.08"] [Round "2"] [White "Johnson, David"] [Black "Rønbeck, Bjørn"] [Result "1-0"] [ECO "C57"] [WhiteElo "1443"] [BlackElo "1122"] [PlyCount "29"] [EventDate "2016.09.01"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Nf6 4. Ng5 d5 5. exd5 Nxd5 6. Nxf7 Kxf7 7. Qf3+ Ke8 8. Bxd5 Be6 9. Bxe6 Qe7 10. Bb3 Nd4 11. Qxb7 Rd8 12. O-O Ne2+ 13. Kh1 Qh4 14. Qb5+ Rd7 15. Qxe2 1-0

Vil du lære å spille sjakk?

Ski sjakk inviterer til nybegynnerkurs.
Kurset starter Tirsdag 6.September og går over 6 kvelder.

Kurset avsluttes 11.Oktober med en samling ledet av
en landslagsspiller i sjakk.

Instruktør Torbjørn Brenden (FIDE 1625) ønsker å tilrettelegge for at deltakerne skal få et spennende møte med sjakken. 
Innholdet i kurset vil være en blanding av lek og teori. Sjakk skal være gøy og engasjerende!

Det er en fordel om deltakerne tar med smarttelefon eller nettbrett da vi vil arrangere interaktive sjakk-quizzer. 

6.September: Tema: Grunnregler
13.September: Tema: Utvikling og tempo
20.September: Tema: Bindinger og gafler
27.September: Tema: Mattvarianter
4.Oktober: Tema: Åpningsvarianter
11.Oktober: Felles samling
15.Oktober: Follosjakken III : Barnas Grand Prix turnering.


Tid: Tirsdager kl. 17.00-18.00.
Sted: Idrettsveien 10 (underetasjen), i Ski voksenopplærings lokaler ved rådhuset.

Etter kursavslutning kan deltakerne være med i barnesjakkturneringen Follosjakken III BGP, Lørdag 15. Oktober.
Her kan du møte spillere fra klubbene i Oslo og Akershus.


NB: Det er mange pokestops rett utenfor våre lokaler
J

Påmelding:     
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kurset gir medlemskap i Ski sjakk og Ungdommens sjakkforbund, noe som gir rettighet til å delta i nasjonale sjakkturneringer.
Kursavgift: 500 kr (turneringsavgift i Follosjakken BGP kommer i tillegg). 

 

 

Klubbmesterskapet 2016

Klubbmesterskapet ble ferdigspilt 14.Juni.

Vinnere ble:
Jonas Stensland (gruppe A (til venstre)) og Jasper Tofte Messel (gruppe B)


Vi gratulerer!

 

 

 

 

 

 

 

Resultater Follosjakken BGP II

Det var 32 deltakere som stilte til start i Follosjakken BGP II, 11.Juni. 

Link til resultatliste hos USF:
http://bgp.barnesjakk.no/reg/ekstra_vis/2016/Follosjakken_BGP_II_2016.html

 

Bilder til arrangementet ligger ute på vår Facebook-gruppe:
https://www.facebook.com/groups/100831460259842/


Blant de lokale spillerne var det Thomas Thorvaldsen fra Follo SKU som gjorde det best med full score og seier i Lilleputt-klassen. Thomas er tatt ut til landslagssamlingene på NTG og har full score i de siste to BGP-turneringene.
Peder og Jonas fra Ski sjakk var også fornøyd med å kapre sølv og bronse i begynner-klassen.

Følgende klubber var representert:
Ski sjakk (13)
Nordstrand (11)
Oslo schakeselskap (3)
Moss SKU (1)
Kragerø (1)
Follo SKU (1)
Vålerenga (1)
Oslo Barnesjakklubb (1)

De tre beste i hver klasse ble:

Mikroputt
1. Viktor Nyborg Løvåsen, Vålerenga 6/6
2. Louis Khoo-Thwe, Oslo Barnesjakklubb 4/6
3. Thomas Kirkholm Skauen, Kragerø 4/6

Miniputt
1. Livia Lindstad, Nordtrand 5.5/6
2. Andreas Roberg Beitnes, Nordstrand 4.5/6
3. Axel Tunsjø, OSS 4/6

Lilleputt
1. Thomas Thorvaldsen, Follo SKU 6/6
2. Arne Kjelsbøl Huse, Nordstrand 5/6
3. Theodor Korsgaard, Nordstrand 4/6

Begynner
1. Eirik Eikeland Furulund, Nordstrand 5.5/6
2. Peder Marcus Aamodt, Ski sjakk 5/5 
3. Jonas Stensland, Ski sjakk 4.5/5