Bli støttemedlem – gi sjakkglede for 50 kroner i året

Støtt Ski sjakk • 28. oktober 2026

Bli støttemedlem – gi sjakkglede for 50 kroner i året

Vil du bidra til sjakkglede for barn og unge i Nordre Follo? For bare 50 kroner i året kan du bli støttemedlem i Ski sjakk. Du trenger ikke spille sjakk selv for å gjøre en forskjell.

En liten sum som betyr noe

I Ski sjakk ønsker vi å gi barn og unge et sted å lære, mestre og finne venner. Som støttemedlem er du med på å støtte dette arbeidet – enten du er forelder, besteforelder, tidligere spiller eller bare ønsker et godt aktivitetstilbud i nærmiljøet.

Støttemedlemskap er en enkel og rimelig måte å bidra på, også for deg som ikke har anledning til å delta på trening eller hjelpe til som frivillig. For 50 kr per år er du med på laget rundt klubben.

Mange små bidrag gir flere muligheter

For klubben gir støttemedlemmene ekstra årlige inntekter og et mer forutsigbart grunnlag for å planlegge aktiviteter. Pengene kan bidra til sjakkbrett, klokker, undervisningsmateriell og arrangementer for barn og unge.

100 støttemedlemmer gir 5 000 kroner i årlige kontingentinntekter før eventuelle kostnader og gebyrer. Sammen kan mange små bidrag gjøre det lettere å holde sjakktilbudet tilgjengelig for flere.

Flere registrerte medlemmer kan også styrke grunnlaget for støtte fra Norges Sjakkforbund (NSF), Akershus Sjakkrets og andre støtteordninger. Om støttemedlemskapet teller med, avhenger av kravene i den enkelte ordningen, blant annet alder, betalt kontingent og korrekt medlemsregistrering. Bidraget ditt kan dermed få verdi utover selve kontingenten.

Slik blir du støttemedlem

  1. Betal 50 kroner til Ski sjakk på Vipps 22298.
  2. Skriv «støttemedlem» og navnet på støttemedlemmet i kommentarfeltet på Vipps.
  3. Fyll ut påmeldingsskjemaet med valget «Støttemedlem», og hak av for at du har betalt og merket betalingen som beskrevet.

Registrer deg som støttemedlem →

Lenken åpner skjemaet med støttemedlem forhåndsvalgt.

Les mer om hvordan du kan støtte Ski sjakk.

Takk for at du bidrar til flere gode sjakkøyeblikk!