Flere av våre spillere hevder seg godt i den nasjonale Barnas Grand Prix-serien.

Blant deltakerne i Follosjakken BGP VI finner vi igjen kjente navn som Kim Roger Hansen Westrum (Nittedal), Mikael Digernes (Nittedal), Eirik Eikeland Furulund (Nordstrand)  og Oskar Nord (Kampen).

 

Lilleputt:
Stian beholder 4.plassen blant Lilleputtene. Han er avhengig av turneringsseire for å komme høyere på lista.

Plass Navn Klubb Sum P O E N G Antall
1 Kim Roger Hansen Westrum Nittedal 96 20 20 19 19 18 6
2 Sayed Elham Hosainy Gjøvik 95 20 20 20 18 17 7
3 Stinus Frøseth Sivertsen Kristiansund 94 20 20 20 17 17 5
4 Stian Røst Ski 87 19 19 17 16 16 8


Miniputt:

Etter Follosjakken BGP VI fikk Peder 15 poeng. Det bør holde til en 12.plass på lista. 

Plass Navn Klubb Sum P O E N G Antall
1 Gunnar Brandshaug Dale NTG 98 20 20 20 20 18 11
2 Oskar Nord Kampen 94 20 20 19 18 17 9
2 Odin Andreas H Nilsen Alta 94 20 20 20 17 17 5
4 Eirik Austad Brattås 86 20 20 17 15 14 5
5 Theo N. Johannessen Bergens 85 20 18 17 16 14 5
6 Olav Trannum Kristiansand 80 20 20 15 14 11 5
6 Sverre Lye Smeaheia 80 20 20 20 20   4
8 Sondre Hole Dragulf 78 18 17 17 14 12 8
9 Eugenio Costa OSSU 76 20 18 17 11 10 6
9 Viktor Nygaard Løvåsen Vålerenga 76 20 20 20 16   4
11 Sofie Kristine Ratama Alta 74 20 20 17 17   4
12 Jacek Stefan Kotkowski Kristiansund 71 17 15 13 13 13 7
12 Viljar Bergh Skeide Kristiansund 71 17 17 15 11 11 5
14 Aksel Hellerud 1911U 69 17 17 15 15 5 5
15 Livia Lindstad Nordstrand 68 19 19 16 14   4
16 Heine N. Johannessen Bergens 67 20 19 17 11   4
17 Even Gillestad Kristiansund 63 17 15 11 11 9 6
18 Sigurd Rommetveit Hammerfest 61 20 15 13 13   4
18 Emil Christopher Wilberg Kongsvinger 61 19 17 17 8   4
20 Ailo Bang Skarvik Alta 60 15 15 15 15   4
20 Olav August D. Tønnessen Volda Ørsta Slu 60 20 20 20     3
20 Johannes Tylden Kristiansund 60 20 20 20     3
23 Josefine Henriksen Kongsvinger 58 14 13 12 10 9 6
24 Peder Marcus Aamodt Ski 57 18 16 15 8   4

 

Mikroputt: Isak holder 47.plass og Mathias har 50.plass. Ingen deltok i Follosjakken BGP VI.

Plass Navn Klubb Sum P O E N G Antall
1 Aaron Haveland Kongsvinger 99 20 20 20 20 19 11
2 Mikael Digernes Nittedal 98 20 20 20 19 19 12
3 Eirik Eikeland Furulund Nordstrand 93 20 20 18 18 17 11
3 Felix Tunsjø Oslo Barnesjakklubb 93 20 19 19 18 17 9
5 Magnus Tylden Kristiansund 92 20 20 20 17 15 5
6 Håvard Haug Oslo Barnesjakklubb 90 20 20 20 15 15 8
7 Haldor Greibrokk Alta 87 20 20 17 15 15 6
7 Leo Oliver Ludvigsen Alta 87 20 20 17 17 13 5
9 Stefan Ellingsen Kanuck Veien 81 18 17 17 17 12 5
10 Olav Holden Viem 1911U 77 20 19 16 16 6 6
10 Bobo Solan Hedin Dragulf 77 20 20 15 13 9 6
12 Felix Kristoffer Ovesen Kristiansund 73 20 17 15 11 10 5
13 Frederik Nordahl Bærum 70 17 15 14 13 11 6
14 Vebjørn Celius Strømme Hammerfest 67 20 20 17 10   4
15 Lars B Due Oslo Barnesjakklubb 65 19 14 12 12 8 8
16 Emil Støen Moell Horten 63 17 13 12 11 10 7
17 Kha Chang Vo Bærum 62 18 13 12 10 9 5
18 Isak Brattgjerd Oslo Barnesjakklubb 61 20 18 18 5   4
18 Emilian Roven Kristiansund 61 20 15 13 13   4
20 Marius Hjemsæter Skjelbred 1911U 58 19 13 12 7 7 6
21 Jørgen Frøisland Horten 56 19 13 10 7 7 7
21 Vegard Fjørtoft Veien 56 17 16 15 8   4
21 Martin Fiskaaen Stavanger 56 17 17 15 7   4
24 Thomas Hansen Juvik Jæren 55 19 11 11 9 5 5
24 Mats Dalager Jarp Kristiansund 55 13 13 11 10 8 5
24 Iben August Furset Molde 55 20 20 15     3
27 Teodor Engelsen Bergens 54 19 18 17     3
27 Alexander Aasen Haukås 54 20 20 14     3
29 Theodor Henriksen Kongsvinger 52 16 14 11 6 5 6
29 Kaj Panufnik Kristiansand 52 18 17 17     3
31 Kristoffer Solheim Søråshøgda 51 20 16 15     3
32 Aksel Bræin Molde 50 20 17 13     3
33 Rafe Rehman Vålerenga 49 17 16 11 5   4
33 Stian Jåvik Bergens 49 18 16 15     3
33 Magne Aarflot Volda Ørsta Slu 49 17 17 15     3
33 Adrian Lohne Næss Askøy 49 19 17 13     3
37 Håkon Salte Jæren 48 17 17 14     3
38 Melissa Mustata Kristiansund 47 15 9 9 7 7 5
39 Jonas Bjørgan Narmo Dragulf 46 17 14 5 5 5 7
39 Halldor Olaves Grytten Smeaheia 46 16 11 9 5 5 5
39 Titas Malaiska Stavanger 46 19 15 12     3
42 Alina Shehzad Sandved 45 16 11 10 8   4
42 Mihail Veremjov Smeaheia 45 18 14 13     3
44 Knut Holden Viem 1911U 44 18 9 6 6 5 6
44 Oskar Steensen Oslo Barnesjakklubb 44 15 13 11 5   4
44 Brede Rath Rødtvet 44 16 15 13     3
47 Isak Nøkleby-Håskjold Ski 43 14 13 6 5 5 6
47 Arian Amundsen Borgaas Moss 43 16 13 9 5   4
47 Alexander Izmailov Hammerfest 43 15 15 13     3
50 Mathias Salthammer Ski 42 16 8 8 5 5 7

 

Lilleputt (Jenter):
Henny ligger på 1.plass blant jentene i Lilleputt. Claud er inne på 4.plass

Plass Navn Klubb Sum P O E N G Antall
22 Henny Brenden Ski 42 12 11 8 6 5 5
24 Alisha Shehzad Sandved 40 20 20       2
54 Amanda Aarthun Hvile Konnerud 28 15 13       2
63 Claud Valleria Watin Ski 24 10 7 7     3

 

Link til listen:


http://bgp.sjakk.no/lister/2017/Bgp_lp_2017.html